Angielski
online
Angielski online. ZOOM, SKYPE.
Obok zajęć tradycyjnych oferujemy możliwość nauki angielskiego online. Zajęcia prowadzimy głównie na platformie ZOOM, która daje szerokie możliwości lektorom i jednocześnie jest wygodna dla słuchaczy. Obok „zwykłej” wideorozmowy nauczyciel może stosować praktycznie wszystkie techniki używane na zajęciach, jak:
- odtwarzanie nagrań audio,
- odtwarzanie nagrań wideo,
- udostępnianie widoku tablicy,
- praca w parach.
Słuchacze mogą dołączyć do kursu angielskiego online bez potrzeby rejestrowania się na platformie. Jedynym wymogiem jest zainstalowanie prostej, bezpłatnej aplikacji (możliwy jest także dostęp przez przeglądarkę) oraz posiadanie dziesięciocyfrowego kodu podanego przez lektora.
Zajęcia angielskiego online są możliwe także na platformie SKYPE.
Dlaczego warto wybrać kurs angielskiego online?
Zdalna nauka języka angielskiego to rozwiązanie niezwykle efektywne i dogodne, zwłaszcza jeśli nie mamy czasu na dojazdy do szkoły językowej. Wybierając kurs online możemy się uczyć w dowolnym miejscu – domu, pracy, podczas wyjazdu służbowego.
Od czasu lockdownu wprowadziliśmy zajęcia online dla wszystkich grup wiekowych. Zdalna nauka języka angielskiego doskonale sprawdza się zarówno w przypadku dorosłych słuchaczy, jak i młodzieży. Dla uczniów szkoły podstawowej ten sposób nauczania stanowi często atrakcję i motywację do regularnych ćwiczeń z lektorem.
Jak rozpocząć naukę angielskiego online.
Do rozpoczęcia nauki angielskiego online słuchaczowi potrzebne są trzy podstawowe elementy:
- możliwie stabilne łącze internetowe,
- odpowiednio wyposażony komputer lub urządzenie mobilne,
- bezpłatna aplikacja ZOOM.
Łącze internetowe. Dla aktywnego i komfortowego uczestnictwa w zajęciach największe znaczenie ma stabilność łącza internetowego (a nie jego maksymalna przepustowość). Z naszych doświadczeń wynika, że obecnie praktycznie każde łącze kablowe zapewnia bezproblemowe uczestnictwo w zajęciach. Z równie dobrym skutkiem można wykorzystywać internet komórkowy (4G, a nawet 3G) lub radiowy. Należy jednak zadbać o to, by telefon był w miejscu gdzie jest dobry zasięg. Chwilowe zakłócenia w transmisji notujemy sporadycznie.
Komputer lub urządzenie mobilne. Pełne uczestnictwo w kursie angielskiego online wymaga komputera lub urządzenia mobilnego (smartfonu, tabletu) wyposażonego w mikrofon, głośniki i kamerę wideo. Większość współczesnych komputerów i praktycznie wszystkie urządzenia mobilne są wyposażone w wymienione elementy. W zajęciach można uczestniczyć korzystając nawet ze starszych komputerów. Jeśli nie posiadają one kamery, to doposażenie w podstawowy model kosztem kilkudziesięciu złotych będzie wystarczające. Komfort uczestnictwa w zajęciach angielskiego online może podnieść korzystanie ze słuchawek z mikrofonem (najlepiej na wysięgniku) – będziemy lepiej słyszani i jednocześnie w pewnym stopniu odizolowani od otoczenia.
Aplikacja ZOOM. Twórcy systemu udostępniają bezpłatnie aplikację umożliwiającą dołączanie do zajęć. Należy pobrać i uruchomić instalator odpowiedni do swojego urządzenia (np. ze strony zoom.us). Zajmuje to dosłownie chwilę. Na potrzeby uczestnictwa w zajęciach nie ma potrzeby zakładania konta. Po uruchomieniu aplikacji klikamy na przycisk „Join a meeting”, a następnie wpisujemy w okienko personal meeting ID, czyli dziesięciocyfrowy kod otrzymany od lektora. Jest to numer, który na stałe posłuży do dołączania do zajęć.
Najsłabszym testowanym przez nas komputerem zapewniającym komfortowe uczestniczenie w zajęciach był laptop z 2008 roku o następującej konfiguracji: Intel Core 2 Duo T7300 – 2 GHz, 2 GB RAM, Windows 7.
Zaczęło się od wideorozmów
Pierwsze prace nad jednoczesną transmisją głosu i ruchomego obrazu były prowadzone już w latach dwudziestych XX wieku przez Georga Schuberta. Pierwsze komercyjne wideorozmowy zostały udostępnione w 1936 roku między Berlinem a Lipskiem. Rozwój tych usług przerwała II Wojna Światowa. W latach sześćdziesiątych zeszłego stulecia koncern AT&T uruchomił w Stanach Zjednoczonych usługę Picturephone, a wkrótce potem została zaprezentowana pierwsza wideorozmowa z wykorzystaniem komputerów. Usługa połączenia, w której widzimy rozmówcę stała się dostępna dla masowego odbiorcy w 2003 roku wraz z powstaniem platformy SKYPE.
Obecnie wideorozmowy są powszechnie dostępne i oferują szereg dodatkowych funkcjonalności. Choć przed laty zostały okrzyknięte rewolucją, nie są usługą po którą sięgamy szczególnie często. Badania pokazują, że rozmowa podczas której rozmówcy widzą się nawzajem jest niemal tak samo angażująca jak rozmowa twarzą w twarz. Wymaga większego skupienia na temacie i ściślejszej interakcji. Okazuje się, że nie zawsze tego chcemy w luźnych, prywatnych kontaktach. To, co jest wadą w przypadku rozmów towarzyskich, z oczywistych względów może okazać się ogromną zaletą w przypadku prowadzenia zajęć językowych online.
Blisko 100 lat po rozpoczęciu pierwszych prac nad usługami wideorozmów, w marcu 2020 r, z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zostały wprowadzone drastyczne ograniczenia w kontaktach osobistych. Dla wielu osób wideorozmowa, z dnia na dzień stała się koniecznością i często jedyną możliwością kontynuowania pracy zawodowej, nauki, czy podtrzymania kontaktów z rodziną i znajomymi.
Angielski zdalnie – nasze zajęcia
Nasze kursy angielskiego online to zróżnicowana oferta dydaktyczna, w ramach której prowadzimy zajęcia grupowe oraz indywidualne. Zdalna nauka angielskiego w grupie koncentruje się przede wszystkim na realizacji określonego, dopasowanego do aktualnych kompetencji językowych słuchaczy programu. Z kolei lekcje indywidualne stwarzają przestrzeń do realizacji indywidualnych celów słuchacza, z którym, w zależności od potrzeb i oczekiwań, możemy ćwiczyć konstrukcje gramatyczne, rozszerzać słownictwo z danej dziedziny lub doskonalić kompetencje językowe w dowolnych innych obszarach nauczania.
Osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki zdalnej zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnej formuły kursu. Konsultacja z metodykiem i sprawdzenie poziomu także może odbyć się zdalnie w trybie online.
Ceny
aleja 3 Maja 12
00-391 Warszawa
kom. 602 746 872
tel. 22 826 95 30
e-mail: biuro@peritia.edu.pl